Acest site foloseste cookie-uri. Daca navigati pe acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.

contact@humanitysteam.ro

Sprijin financiar pentru o familie nevoiasa

13582427 601108683389738 1641382690 oIn acest moment asociatia noastra este implicata in sprijinirea financiara a unei familii foarte tinere, provenita din centrul de plasament Peris in a-si plati chiria pe un an de zile. Monica Simona Babaci si Ilie au format impreuna o familie si au o fetita de 6 luni, Maria-Antonia. Monica nu primeste indemnizatia de crestere a copilului, singurul venit este alocatia de crestere a copilului de 200 Ron/luna pentru primii 2 ani. Ilie lucreaza ca incarcator-descarcator si aduce singurul salariu din casa. Pe langa asistenta la cresterea copilului, asociatia noastra si-a propus sa-i ajute si cu plata chiriei de 700 Ron/luna timp de un an. Fondurile momentane ale asociatiei nu sunt suficiente, asa ca daca poti, te rugam sa donezi si tu oricat de putin pentru aceasta cauza. Ne-ar mai trebui aprox. 1500 Ron.

Ce ne motiveaza?
Cei mai multi copii din centrul de plasament au ajuns acolo deoarece parintii lor i-au parasit. Motivele pot fi diverse: poate prea tineri pentru a avea copii, poate fara mijloace materiale, poate au fost coplesiti de responsabilitate, poate ca i-au considerat o greseala, samd. Dorim sa ajutam tinerii si proapetii parinti sa depaseasca perioadele critice din primul an al copilului, ajutandu-i prin prezenta noastra si sprijin material si financiar.  Suntem si noi parinti si intelegem foarte bine cat de greu poate fi la inceput de drum pe aceasta carare.

Iata cum poti ajuta:
Donatie prin transfer bancar in contul asociatiei noastre:
ASOCIATIA ECHIPA OMENIRII
C.I.F. 27890300
Cont RON:  RO21RNCB0065120374630001
Banca: BCR BUCURESTII NOI

Donatie prin Paypal:
Trimite donatia ta catre adresa:  catalina.sursilov(at)humanitysteam.ro

Donatie prin card folosind Mobilpay.ro:

Link-ul de plata: http://mpy.ro/jj07bt

captcha 

 

 

 

Slide Fapta Buna

Fapta buna

Iti multumim pentru ca ai ajuns aici! Este foarte simplu sa faci o fapta buna.

multumescDe aceasta data iti cerem ajutorul ca Humanity's Team sa continue sa existe in Romania!

Din 2007 activam pentru ridicarea constientei catre Unime prin promovarea cartilor Conversatii cu Dumnezeu, mesajelor pline de intelepciune ale lui Neale Donald Walsch care au revolutionat omenirea, iar la modul concret am reusit sa facem multe fapte bune impreuna pentru cei mai incercati oameni de langa noi.

De-a lungul timpului site-ul Humanity's Team s-a schimbat de cateva ori, voluntari dedicati au depus mult efort, pricepere si inima, fara alta recompensa decat bucuria de a continua sa fim prezenti si sa aducem inspiratie membrilor nostri. De dragul acestei comunitati am invatat sa creem site-uri, sa le administram, sa le facem cunoscute pe internet. Am solicitat ajutor financiar pentru cazuri sociale sau proiecte, iar din 2% sau surplusul donatiilor ne-am acoperit costurile curente de functionare.

Este foarte probabil sa nu cunoasteti implicatiile financiare pe care le presupune o comunitate ca a noastra, de aceea ne-am gandit sa va punem la curent cu cheltuielile anuale ale Humanity's Team pentru a intelege cat de mult conteaza pentru noi generozitatea oamenilor ca Dvs.

In mare parte donatiile Dvs. merg catre acoperirea acestor costuri:

De aceea, orice mana de ajutor financiar este foarte apreciata si ne bucuram sa vedem ca suntem sustinuti sa continuam. Daca iti place de Humanity's Team, te rugam sa ne ajuti atat cat poti.

Iata cum poti ajuta:
Donatie prin transfer bancar in contul asociatiei noastre:
ASOCIATIA ECHIPA OMENIRII
C.I.F. 27890300
Cont RON:  RO21RNCB0065120374630001
Banca: BCR BUCURESTII NOI

Donatie prin card folosind Mobilpay.ro:

Link-ul de plata: http://mpy.ro/jj08bt

Sponsor principal

Articole pe categorii

Mai multe fapte bune