Acest site foloseste cookie-uri. Daca navigati pe acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.

contact@humanitysteam.ro

Sprijin financiar pentru o familie nevoiasa

13582427 601108683389738 1641382690 oIn acest moment asociatia noastra este implicata in sprijinirea financiara a unei familii foarte tinere, provenita din centrul de plasament Peris in a-si plati chiria pe un an de zile. Monica Simona Babaci si Ilie au format impreuna o familie si au o fetita de 6 luni, Maria-Antonia. Monica nu primeste indemnizatia de crestere a copilului, singurul venit este alocatia de crestere a copilului de 200 Ron/luna pentru primii 2 ani. Ilie lucreaza ca incarcator-descarcator si aduce singurul salariu din casa. Pe langa asistenta la cresterea copilului, asociatia noastra si-a propus sa-i ajute si cu plata chiriei de 700 Ron/luna timp de un an. Fondurile momentane ale asociatiei nu sunt suficiente, asa ca daca poti, te rugam sa donezi si tu oricat de putin pentru aceasta cauza. Ne-ar mai trebui aprox. 1500 Ron.

Ce ne motiveaza?
Cei mai multi copii din centrul de plasament au ajuns acolo deoarece parintii lor i-au parasit. Motivele pot fi diverse: poate prea tineri pentru a avea copii, poate fara mijloace materiale, poate au fost coplesiti de responsabilitate, poate ca i-au considerat o greseala, samd. Dorim sa ajutam tinerii si proapetii parinti sa depaseasca perioadele critice din primul an al copilului, ajutandu-i prin prezenta noastra si sprijin material si financiar.  Suntem si noi parinti si intelegem foarte bine cat de greu poate fi la inceput de drum pe aceasta carare.

Iata cum poti ajuta:
Donatie prin transfer bancar in contul asociatiei noastre:
ASOCIATIA ECHIPA OMENIRII
C.I.F. 27890300
Cont RON:  RO21RNCB0065120374630001
Banca: BCR BUCURESTII NOI

Donatie prin Paypal:
Trimite donatia ta catre adresa:  catalina.sursilov(at)humanitysteam.ro

Donatie prin card folosind Mobilpay.ro:

Link-ul de plata: http://mpy.ro/jj07bt

Articole pe categorii

Articole noi